Ryžové rezance so šťavnatými kačacími prsiami


Ázijská kuchyňa je stále obľúbenejšou aj v našich zemepisných šírkach a nevyhla sa ani mne. Nie som fanúšik sushi, ale ryžové rezance so šťavnatou kačičkou teda neodmietnem! Pripravené podľa mojich preferencií na zdravší spôsob, ako sa vám dostane v tých väčšinou záhadných ázijských reštikách.

Porcia Príprava Náročnosť
2 porcie 30 min lvl POHODA
Ryžové rezance so šťavnatými kačacími prsiami

Suroviny

  • 2 kačacie prsia s kožou
  • 2 mrkvy
  • 2 mladé cibuľky
  • 2 strúčiky cesnaku
  • 2 vajcia
  • sójová omáčka
  • morská soľ
  • čerstvo namleté korenie
  • ryžové rezance
  • olivový olej

Postup

Ryžové rezance je možno kombinovať s akýmkoľvek mäskom či zeleninou, ja som si však zvolila moje obľúbené kačacie prsia pripravené na steakový štýl. Najskôr som si na nich kožu zvrchu narezala do mriežky – treba dávať pozor a rezať iba tuk, nie mäsko. Poriadne som si ju z oboch strán posolila, trochu okorenila čerstvo mletým korením a vložila do studenej (!!) grilovacej panvice kožou nadol. Na nej som ich opekala približne 6 minút (5-7, od oka) a pravidelne som odlievala masť (nevyhadzovať, zdravá a chutná masť na ďalšie použitie). Prsia som potom otočila na chvíľku na druhú stranu a vložila ich kožou nahor do rozohriatej rúry (200°C) na 8 minút. 8 minút je približne medium – medium rare, kto má rád prepečenejšie, môže nechať dlhšie. Po vybratí som ich ešte prikryla alobalom asi na 10 minút, aby boli krásne šťavnaté, samozrejme dovtedy sa do nich nepichá, aby sa šťavička udržala dnu.
Kým sa mäsko robilo, nakrájala som si mrkvu na tenučké rezance a cibuľku na tenké krúžky plus 2 strúčiky cesnaku nadrobno. Tieto som na olivovom oleji v hlbokej panvici trochu opiekla, pridala k nim asi 3-4 lyžice sójovej omáčky. Veľmi ju nemusím, tak to s ňou nepreháňam, navyše som sa snažila vyberať čo najkvalitnejšiu, žiadne lacné hovadiny. Môže to spraviť zásadný rozdiel medzi kvalitným, zdravým jedlom a fastfoodovou záhadou na tanieri. Na takto opečenú teplú zeleninku som vyliala 2 vajíčka, ktoré som si predtým rozšľahala s asi 3 lyžicami vody a kúskom soli. Panvicu som prikryla, aby sa z vajíčok spravila jemná omeletka, ktorú som následne vareškou potrhala a poriadne premiešala so zeleninou. Kým sa robila omeleta, namočila som ryžové rezance do teplej vody asi na 2 minútky, aby trochu zmäkli, ľahšie sa mi tak s nimi pracuje a sú spravené rovnomernejšie. Vo vriacej vode majú tendenciu sa príliš rozvariť a z rezancov by v panvici mohlo vzniknúť blato. Po vyliatí vody je fajn do nich dať trochu tuku – maslo/olivový olej, budú sa menej lepiť. Potom už iba ostáva vložiť ich do panvice k zelenine, chvíľu opekať, v prípade potreby podlievať vodou alebo vývarom, aby sa nepripiekli, prípadne ešte trochu dosoliť.
Na záver som kačacie prsia nakrájala na plátky a naukladala ich na rezance. Odporúčam konzumovať s nejakou dobrou chilli omáčkou, napríklad známa a mnohými milovaná Sriracha ;)