Kokosové mlieko


V rôznych receptoch využívam ako náhradu kravského mlieka mlieko kokosové. V tomto recepte popíšem dva spôsoby, ktorými sa dá takéto mliečko rýchlo, lacno a jednoducho vyrobiť doma.

Porcia Príprava Náročnosť
0.5 litra 10/30 min lvl LAMA
Kokosové mlieko

Suroviny

na mlieko z orecha:

  • 1 kokosový orech
  • 1 šálka prevarenej vody

na mlieko zo sušeného kokosu:

  • 1/2 litra prevarenej vody
  • 10 polievkových lyžíc strúhaného kokosu

Postup pre mlieko z orecha

Najprv z kokosového orecha vylejem vodu. To sa robí tak, že z tých 3 dierok na vrchu sa nahmatá najmäkšia, tá sa prepichne a voda sa proste vyleje do pohára. Ďalej sa v recepte používa, takže určite nevylievať! Takýto prázdny kokos šupnem na 20 minút do rúry predhriatej na 200°C. Potom sa dá veľmi jednoducho rozbiť a ošúpať od tvrdej škrupiny, tenkú hnedú šupku čistiť netreba, ja osobne som na to lenivá. Čisto s orechom sa dá robiť kadečo, nastrúhať ho na „piliny“ a papať tak, prípadne pokračovať s prípravou mlieka. Ja zvyknem naraz spracovávať 2 kokosy, jeden si nastrúham na plátky a spapám, z druhého robím mlieko. Takže dužinu vyrežem, trošku nakrájam, aby neostali obrovské kusy, nakoľko ho ďalej spracovávam ponorným mixérom. Do nádoby pridám k dužine aj kokosovú vodu a prevarenú vychladnutú vodu – asi šálku, od množstva vody samozrejme závisí hustota. Keď všetko poriadne pomixujem, dám dužinu do utierky a ešte poriadne všetko vyžmýkam. No a toto už je očakávané mlieko, ktoré sa dá rovno piť či používať do receptov namiesto klasického mlieka, na rôzne kaše a podobne.

Postup pre mlieko zo strúhaného kokosu

Postup je veľmi jednoduchý, ani netreba rozbíjať žiadny orech. Stačí dať na pol litra prevarenej, ešte teplej vody 10 polievkových lyžíc sušeného strúhaného kokosu. Opäť všetko pomixovať ponorným mixérom, nechať pár minút postáť, potom dužinu vyžmýkať a hotovo!

V oboch prípadoch sa po pár hodinách v chladničke oddelí na povrchu smotana, ktorú môžete zamiešať späť či použiť tam, kde je potrebná hustá, smotanová konzistencia. Kokosové mlieko vydrží v chladničke cca týždeň, ale reálne sa skonzumuje omnoho skôr :) A čo s použitým, vyžmýkaným kokosom? Zjesť! Alebo vysušiť a používať do varenia/kaší/pečenia, prípadne ešte ďalej rozmixovať/pomlieť na múku a používať v receptoch, do ktorých ide kokosová múka. Toto je vlastne aj jeden z návodov na výrobu domácej kokosovej múky :)